Nekilnojamojo turto nuomos sutartys, nepriklausomai nuo jų sudarymo būdo (paprasta rašytinė ar notarinė forma), prieš trečiuosius asmenis gali būti panaudotos tik tuo atveju, jei jos įregistruotos Nekilnojamojo turto registre.
Nuomos sutarčių registracija apsaugo ir nuomininką, ir nuomotoją nuo galimo kitos sutarties šalies nesąžiningumo, aiškiai apibrėžia abiejų šalių teises ir pareigas, bei užtikrina sutarties sąlygų laikymąsi.
Nuomos sutarties teisinė registracija neturi jokios įtakos nuomos santykiams, tačiau tik įregistruota sutartimi galima remtis teisme ar kitose institucijose, jei tarp nuomininko ir nuomotojo kyla ginčas. Vadinasi, sutarties teisinė registracija padeda abiem šalims apsaugoti savo interesus.
Pasirašius būsto nuomos sutartį, ją įregistruoti NTR reikėtų per 30 dienų. Tai gali atlikti bet kuri iš sutarties šalių, priklausomai nuo jų tarpusavio susitarimo. Nesilaikant šio termino, už sutarties įregistravimą gali tekti sumokėti dvigubai daugiau.
Prašymą įregistruoti arba išregistruoti juridinį faktą apie sudarytas nuomos sutartis gali paduoti bet kuris šios sutarties įregistravimu suinteresuotas asmuo. Prašymą galima pateikti asmeniškai klientų aptarnavimo padalinyje, paštu, el. būdu. Pateikiant prašymą el. būdu, jis turi būti pasirašomas saugiu el. parašu, tačiau tada ir pati nuomos sutartis turi būti sudaryta kaip elektroninis dokumentas, pasirašyta elektroniniais šalių parašais, t. y. tokiu atveju nuskenuotos rašytinės sutarties kopijos netinka. Dėl sutarties įregistravimo asmuo gali kreiptis ir asmeniškai į bet kurį Registrų centro teritorinį klientų aptarnavimo padalinį, kartu su prašymu pateikdamas nuomos sutarties originalą arba nustatyta tvarka patvirtintą jo nuorašą.
Nuomos sutarties notariškai tvirtinti nebūtina.
El. parašais pasirašytos sutartys prilyginamos rašytinėms sutartims.